А чи знаєте ви, що:
- У Біблії часто згадується виплавка чистого металу із срібло руди.
Найбільший самородок срібла знайдено у Чилі. Важив він 1420 кг! - Про срібло було відомо людству ще 6 тисяч років тому. Єгиптяни знали про срібло та носили срібні прикраси.
- Наприкінці десятого століття у Київській Русі карбували монети зі срібла.
- Срібло має чудові лікувальні властивості, про що жителі планети знають вже дуже давно. Ще за 2500 років до зв. е. воїни Єгипту лікували рани з допомогою срібла. Вони прикривали рани тонкими срібними пластинами, після чого рана швидко гоїлася. У новій історії лікування сріблом також застосовується дуже широко.
- Срібло відоме своїми бактерицидними властивостями, що знаходило та знаходить дуже широке застосування у побуті. Наприклад, американські першовідкривачі часто поміщали у молоко срібну монету, чим продовжували свіжість молока. На МКС вживають лише срібну воду, а Японії дедалі частіше його використовують навіть очищення повітря.
- Срібло не просто метал, а мікроелемент, дуже важливий для будь-якого живого організму.
- Найвища срібна проба дорівнює 925 частин срібла на 1000 частин металу. Особливо вважають срібло в Індії, прикраси з цього напівдорогоцінного металу передають з покоління в покоління. Вважається, що там зосереджена більшість земних запасів срібла.
- Російське слово «срібло», німецьке «Зільбер», англійське «Сільвер» мають однакове коріння і відносяться до давньоіндійського слова «сарпа». Цим словом називали Місяць і давню зброю хліборобів – серп, названий так на честь серпа Місяця
- Срібні монети з’явилися лише після вавилонського полону.
- Ізраїль Срібло ввозили з Офіру (3Цар 10:22) та з див. Фарсиса (Єр 10:9; Єз 27:12)
- Аргентину названо на честь латинського назви срібла (Argentum).
- Вага срібла та інших дорогоцінних металів вимірюються у специфічних одиницях. Часто для вимірювання ваги використовують тройську унцію, що становить 31,1034768 грамів. На Русі мірою виміру ваги срібла та інших дорогоцінних металів служив золотник. Він важив трохи більше за чотири грами.
- З середини XX століття срібло перестало бути металом, з якого тільки карбувалися монети. Виникнення та розвиток таких галузей промисловості, як фотографія, електротехніка, радіоелектроніка, призвели до різкого збільшення попиту на срібло та вилучення його з грошового обігу.
- У царстві Соломона було стільки багатств, що срібло знецінилося і стало рівноцінно простому каменю.
- При тривалому перебуванні срібла на повітрі воно з часом починає поступово темніти або навіть чорніти. Потемніння срібла пояснюється присутністю в атмосферному повітрі слідів сірки. У повітрі завжди є сірка у складі сірководню. Для того що чисте срібло не тьмяніло його покривають тонким шаром родію, сліпуче — яскравий колір якого майже не відрізняється від срібла. Чорний наліт також може утворюватися розчиненням озону на поверхні срібла.
Джерело: bible-facts.ru